Cytaty o rodzinie

Spis treści

cytaty o rodzinie

Cytaty o rodzinie

„Najważniejszą rzeczą na świecie jest rodzina i miłość.”

John Wooden

„Chodzi o jakość życia i znalezienie szczęśliwej równowagi między pracą a przyjaciółmi i rodziną”.

Philip Green

„Wielu ludzi zdaje się zapominać o prawdziwym znaczeniu rodziny. Koncentrują się na karierze, zdobywaniu bogactwa i sławy – bliskich pozostawiając samym sobie. Miłość ograniczają do kilku słów skreślonych pospiesznie na urodzinowej karcie z życzeniami. A przecież żaden sukces nie ma znaczenia, jeśli nie można go dzielić z kochającymi ludźmi. Żaden medal, dyplom czy premia świąteczna, nie ogrzeją serca w chłodną, zimową noc. „

Dalajlama

„Życie jest piękne. Chodzi o dawanie. Chodzi o rodzinę.”

Walt Disney

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”
Józef Ignacy Kraszewski

„Rodzina jest testem wolności, ponieważ rodzina jest jedyną rzeczą, którą wolny człowiek robi dla siebie i samemu”.

Gilbert K. Chesterton

rodzina cytaty

„Jeśli chcesz naprawić świat, to idź do domu i kochaj swoją rodzinę.”

Matka Teresa z Kalkuty

„Rodzina jest jednym z arcydzieł natury.”

George Santayana

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym, jest wszystkim.”

Michael J. Fox

„Atmosferę w rodzinie wciąż tworzy matka. To ona jest w domu menedżerem. 

Margaret Thather

„Bez rodziny, człowiek, sam na świecie, drży z zimna.”

Andre Maurois

„Nieformalność życia rodzinnego jest błogosławionym stanem, który pozwala nam wszystkim stać się najlepszymi, a jednocześnie wyglądać najgorzej”.

Marge Kennedy

cytaty o rodzinie - raduj się z rodziną w pięknej krainie życia

„Raduj się z rodziną w pięknej krainie życia.”

Albert Einstein

„Rodzina to ryzykowne przedsięwzięcie, ponieważ im większa miłość, tym większa strata… To jest kompromis. Ale ja wezmę to wszystko.”

Brad Pitt

„Dzieci były dla mnie wspaniałym darem i jestem wdzięczna, że po raz kolejny ujrzały nasz świat swoimi oczami. Przywracają mi wiarę w przyszłość rodziny.”

Jackie Kennedy

„Wielkie niebezpieczeństwo dla życia rodzinnego, pośród każdego społeczeństwa, którego idolami są przyjemność, wygoda i niezależność, polega na tym, że ludzie zamykają swoje serca i stają się egoistami.”

Papież Jan Paweł II

„Kocham dzieci i świetnie się z nimi dogaduję. Po prostu wierzę, że jeśli chcesz być rodzicem, musi być w tobie coś, co mówi: “Chcę mieć rodzinę”. Nie czuję tego poczucia pilności.”

George Clooney

„Kobieta powinna być w domu z dziećmi, budując ten dom i dbając o bezpieczną rodzinną atmosferę.”

Mel Gibson

„Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, przynieść prawdziwe szczęście swojej rodzinie, przynieść pokój wszystkim, trzeba najpierw zdyscyplinować i kontrolować własny umysł. Jeśli człowiek potrafi kontrolować swój umysł, może znaleźć drogę do oświecenia, a wszelka mądrość i cnota przyjdzie mu naturalnie do głowy.”

Budda

„Jedną z największych lekcji mojego własnego życia było nauczenie się, jak przekształcić wewnętrzny szał nienawiści i gniewu wobec własnego ojca za jego naganne zachowanie i porzucenie rodziny w wewnętrzną reakcję bardziej zbliżoną do Boga i urzeczywistnionej przez Boga miłości.”

Wayne Dyer

cytaty o rodzinie - życie to okres czasu

Cytaty o rodzinie część 2

„Życie to okres czasu, którego jedną połowę zatruwają nam rodzice, a drugą dzieci.”

Julian Tuwim

„Jestem przekonany, że nikt, nie oskarży mnie o egoizm, jeśli poproszę o spędzenie czasu, gdy jestem jeszcze w dobrym zdrowiu, z rodziną, przyjaciółmi, a także ze sobą.”

Nelson Mandela

„Mój entuzjazm zdaje się sprawiać, że mój świat bez końca oferuje mi wspólne, współtworzące doświadczenia. Jestem chętny i chętny, i to nie tylko do pisania – tak samo czuję się z utrzymaniem formy, cieszeniem się rodziną, wykładem, czy czymkolwiek innym.”

Wayne Dyer

„Kiedy patrzysz na księcia Karola, nie sądzisz, że ktoś z rodziny królewskiej znał kogoś z rodziny królewskiej?”

Robin Williams

„Przyznaję, że od czasu do czasu dzielę się finansową histerią z resztą kraju, pilną potrzebą oszczędzania więcej dla rodziny w przypadku, gdy nie można już pisać.”

Jim Harrison

„Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci.”

 Św. Augustyn

cytaty o rodzinie - tenis to tylko gra, rodzina jest na zawsze

„Tenis to tylko gra, rodzina jest na zawsze.”

Serena Williams

„To bardzo ważne, aby ustalić priorytety. Wiem, dla mnie moja rodzina jest najważniejsza. To sprawia, że każda decyzja jest bardzo łatwa.” 

Jada Pinkett Smith

„Jestem minimalistą. Nie potrzebuję zbyt wiele, by cieszyć się dobrymi wakacjami – tylko moja rodzina i podstawowe rzeczy.”

Jean Reno

„Rodzina to miejsce, w którym umysły stykają się ze sobą.”

Budda

„Ludzie są jedynymi stworzeniami na ziemi, które pozwalają swoim dzieciom wrócić do domu.”

Bill Cosby

„Aby uporządkować świat, musimy najpierw uporządkować naród; aby uporządkować naród, musimy najpierw uporządkować rodzinę; aby uporządkować rodzinę, musimy najpierw kultywować nasze życie osobiste; musimy najpierw uporządkować nasze serca”.

Konfucjusz

“Wszystko, czym jestem lub kiedykolwiek będę, zawdzięczam mojej anielskiej matce.”

Abraham Lincoln

„Nie ma wątpliwości, że to właśnie wokół rodziny i domu tworzone są, wzmacniane i utrzymywane wszystkie największe cnoty, najbardziej dominujące cnoty człowieka”.

Winston Churchill

„Bez względu na to, co zrobiłeś dla siebie i dla ludzkości, jeśli nie możesz spojrzeć wstecz na to, że dałeś miłość i uwagę własnej rodzinie, co naprawdę osiągnąłeś?”

Elbert Hubbard

„Czasami tak trudno jest nakarmić rodzinę w jeden sposób, że zapomina się nakarmić ich w drugi sposób, duchowym pokarmem. Każdy tego potrzebuje.” James Brown

„Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem pasjonatem list, a na szczycie mojej listy priorytetów znajduje się moja rodzina. Moja żona Joan i ja nie uważamy naszego dziedzictwa dla naszych dzieci za bogactwo czy sławę, ale możliwość dążenia do szczęścia poprzez podążanie własną drogą.”

Richard Branson

„Nie pamiętam chwili w moim życiu, kiedy nie czułem miłości mojej rodziny. Byliśmy rodziną, która zabijałaby się dla siebie nawzajem – i nadal nią jesteśmy.”

Richard Branson

Inne polecane cytaty

Cytaty o życiu

Cytaty o miłości

Cytaty motywacyjne

Cytaty angielskie

Cytat na dziś

Śmieszne cytaty

Cytaty o marzeniach

Cytaty o dzieciach

Piękne cytaty

Cytaty o podróżach

5/5 - (1 vote)